CliniClowns

Veelgestelde vragen aan CliniClowns

Hieronder staan een reeks van vragen die ons vaak worden gesteld. Heb je een vraag? Kijk dan of deze hieronder wordt beantwoord. Wil je iets anders weten en biedt de geboden informatie geen uitkomst? Vul dan het contactformulier in en stel je vraag daar.  
 

Kan ik collecteren voor CliniClowns?
Voor CliniClowns kan niet op straat worden gecollecteerd.
• CliniClowns verleent geen medewerking aan en/of toestemming voor collecteren op de openbare weg ten bate van onze organisatie. Voor de werving van fondsen gelooft CliniClowns Nederland meer in andere methoden, zoals het werven van structurele donateurs.
• CliniClowns Nederland verleent geen medewerking aan aanvragen voor collectevergunningen, die derden ten bate van onze organisatie houden.

• Het is wel mogelijk om op eigen terrein geld in te zamelen, via onze webshop kun je een gratis collectedoos aanvragen.

Mag ik als actievoerder foto’s van CliniClowns op/in onze website/brochure plaatsen?
Wij hebben een aantal foto’s beschikbaar die actievoerders mogen gebruiken. Voordat wij officieel toestemming geven, willen wij graag meer weten over uw organisatie en de inhoud van uw actie. Dit is voor ons van belang omdat aan elke foto aparte gebruiksrechten zijn verbonden. Nadat je van ons een afbeelding hebt ontvangen, zien wij graag ter goedkeuring een ontwerp van je uiting. Daarnaast moet er altijd de naamsvermelding van de fotograaf genoemd worden bij het foto-onderschrift. Zodra wij het ontwerp gezien hebben, maken wij alles zo snel mogelijk voor u in orde. Stuur je verzoek naar acties@cliniclowns.nl onder vermelding van je 5-cijferige actienummer.

Nog geen actienummer ontvangen? Meld dan eerst je actie aan via het actieaanmeldformulier.

Hoe communiceer je over CliniClowns?
Gebruik van naam & logo van CliniClowns
Het kan zijn dat je ter ondersteuning van je actie programmaboekjes, posters en/of entreekaartjes maakt, dan wel sponsorbrieven schrijft waarin je gebruik maakt van de naam en/of het logo van CliniClowns. Het is belangrijk dat je rekening houdt met de volgende punten:
• De naam CliniClowns mag worden gebruikt mits duidelijk wordt gemaakt dat de actie ten bate van CliniClowns is en niet dóór CliniClowns wordt georganiseerd.
• Heldere en eenduidige communicatie is van belang, niet alleen voor ons, maar ook bij de benadering van sponsors, publiek en andere betrokkenen. In alle communicatie-uitingen moet duidelijk naar voren komen hoe de donatie aan CliniClowns wordt samengesteld, bijvoorbeeld door te vermelden dat 50% van elk kaartje naar CliniClowns gaat.
• Wij vragen je om alle uitingen waarin de naam en/of het logo van CliniClowns wordt vermeld vóór uitgave ter goedkeuring voor te leggen aan de medewerker zakelijke markt en acties zodat zij een eenduidige communicatie kunnen bewaken en eventuele onjuistheden kunnen voorkomen.
• Voor gebruik van het logo en het woordmerk CliniClowns heb je vooraf toestemming van CliniClowns nodig. Dit doe je met behulp van het aanmeldformulier waarin je ook kunt aangeven gebruik te willen maken van ons logo.

Mag ik het CliniClowns logo gebruiken?

CliniClowns is niet gewend om haar actielogo zo maar toe te sturen. Voordat wij daarvoor officieel toestemming geven, willen wij graag meer weten over uw organisatie en de inhoud van uw actie. Via het aanmeldformulier kun je ons logo aanvragen.
Graag ontvangen wij ook een ontwerp van je uiting met duidelijk vermeld waar het logo dan geplaatst wordt. Wij maken dan alles zo snel mogelijk in orde.

Aan het gebruik van het CliniClowns logo zijn enkele voorwaarden verbonden, die hieronder vermeld worden. Deze regels zijn opgesteld om misbruik van het logo en beschadiging van onze goede naam te vermijden. Wij vragen je begrip hiervoor.
• Voor alle communicatie-uitingen waarop woord- en/of beeldmerk van CliniClowns worden gebruikt moet altijd en zonder uitzondering voorafgaand, schriftelijke goedkeuring worden gevraagd van CliniClowns Nederland: Daartoe moet vooraf een ontwerp ter goedkeuring aan ons worden voorgelegd!
• Het logo van CliniClowns Nederland mag alleen worden gebruikt met vermelding van een reden van vermelding. Denk daarbij bijvoorbeeld aan de zinsnede 'De opbrengst van deze actie is bestemd voor Stichting CliniClowns Nederland'.
• Het logo mag niet zonder toestemming op internet, intranet en/of andere digitale toepassingen worden gebruikt.
• Het logo mag nooit worden doorgeleverd aan derden.
• Het logo moet altijd in de huisstijlkleuren (Pantone-kleuren: Rood PMS485 en Blauw PMS072) worden afgedrukt.
• Het logo mag uitsluitend onderaan het document o.i.d. op bescheiden wijze worden afgedrukt.
• Het logo mag op verschillende formaten worden gebruikt, maar moet minimaal 15 mm zijn.
• Alleen lineair vergroten/vergroten van logo is toegestaan.
• Veranderingen aan het logo zijn nooit toegestaan.

Mag ik jullie banner gebruiken voor mijn internet-site?

Op zichzelf lijkt daartegen geen bezwaar, maar CliniClowns is niet gewend om haar banner zo maar toe te sturen. Voordat wij daarvoor officieel toestemming geven, willen wij graag meer weten over de inhoud van je actie, je organisatie en op welke sites je onze banner gaat plaatsen.
Daarom willen we je vragen om middels het aanmeldformulier aan te geven dat je onze banner wilt gebruiken. Hier vragen we ook om de URL van de site waarop onze banner geplaatst wordt. Wij maken na ontvangst van het aanmeldformulier dan alles zo snel mogelijk in orde.

Aan gebruik van de CliniClowns banner zijn enkele voorwaarden verbonden, die hieronder vermeld worden. Deze regels zijn opgesteld om misbruik van de banner en beschadiging van onze goede naam te vermijden. Wij vragen uw begrip hiervoor.

Voorwaarden:
1. Voor alle communicatie-uitingen waarop woord- en/of beeldmerk van CliniClowns worden gebruikt moet altijd en zonder uitzondering voorafgaand, schriftelijke goedkeuring worden gevraagd van Cliniclowns Nederland: Daartoe moet vooraf een ontwerp ter goedkeuring aan ons worden voorgelegd!
2. De banner mag uitsluitend worden gebruikt voor het linken van je (actie)website naar die van CliniClowns: het is niet toegestaan om de afbeelding van de banner te gebruiken voor andere communicatiematerialen.
3. De banner mag alleen gedurende de looptijd van de actie worden gebruikt.
4. De banner mag nooit worden doorgeleverd aan derden.
5. Veranderingen aan de banner zijn nooit toegestaan
6. Graag vernemen wij van je als onze banner online wordt gezet op je site, zodat we het eindresultaat kunnen beoordelen.

Hoe kan ik persaandacht krijgen voor mijn actie?
Klik hier voor meer informatie met uitgebreide tips en een standaard tekst over CliniClowns.

Kan iemand van CliniClowns onze cheque in ontvangst nemen?
Voor het in ontvangst nemen van cheques en het geven van voorlichting hebben wij onze ambassadeurs, vrijwilligers die ons overal representeren. Wanneer je een afspraak wilt maken over de komst van een ambassadeur bij je actie, is dat altijd mogelijk. Een ambassadeur kan maximaal twee keer naar een actie komen/aanwezig zijn. Bijvoorbeeld om een eerste keer voorlichting te geven en later een cheque in ontvangst te nemen.
Afspraken voor een ambassadeur worden altijd onder voorbehoud gemaakt. Dit omdat we de komst van een ambassadeur helaas niet kunnen garanderen. Natuurlijk doen wij ons uiterste best om alle aanvragen te honoreren, maar mocht het onverhoopt niet mogelijk zijn, dan hoor je dat zo snel mogelijk van ons. We maken dan graag een nieuwe afspraak voor een eventuele alternatieve datum.
Indien je graag een ambassadeur wilt aanvragen, doe je dit middels het aanmeldformulier.

Hoeveel kost een ambassadeur om een voorlichtingspraatje te houden?
CliniClowns heeft een aantal ambassadeurs die geregeld kosteloos en met heel veel enthousiasme het verhaal van CliniClowns vertellen. Wanneer je een afspraak wilt maken voor de komst van een ambassadeur is dat altijd mogelijk. Afspraken voor een ambassadeur worden altijd onder voorbehoud gemaakt. Dit omdat we de komst van een ambassadeur helaas niet kunnen garanderen. Natuurlijk doen wij ons uiterste best om alle aanvragen te honoreren, maar mocht het onverhoopt niet mogelijk zijn, dan hoor je dat zo snel mogelijk van ons. We maken dan graag een nieuwe afspraak voor een eventuele alternatieve datum. Indien je graag een ambassadeur wilt aanvragen, doe dit middels het aanmeldformulier.

Kan ik het opgehaalde geld overhandigen aan de ambassadeur?

Om veiligheidsredenen nemen onze ambassadeurs alleen symbolische cheques in ontvangst. Wij zouden het op prijs stellen als je het ingezamelde geld wilt storten op giro 6640 t.n.v. CliniClowns Nederland o.v.v. Acties en je verkregen vijf-cijferige actienummer. Je ontvangt automatisch een vijf-cijferige code nadat je actie officieel bekend is bij CliniClowns. Dit kun je doen door het aanmeldformulier in te vullen.

Kan er een BN-er naar onze actie komen?
Helaas is het niet mogelijk om een bekende Nederlander die zijn/haar naam aan ons heeft verbonden naar je actie te laten komen. Wij vragen bekende Nederlanders uitsluitend bij grote/landelijke acties die door CliniClowns ten behoeve van de zieke en/of gehandicapte kinderen zelf worden geïnitieerd.
Je kunt wel een van onze ambassadeurs uitnodigen tijdens je actie om bijvoorbeeld je symbolische cheque in ontvangst te nemen. Indien je graag een ambassadeur wilt aanvragen, doe je dit middels het aanmeldformulier.

Hebben jullie ook bekende Nederlanders als Ambassadeur?
CliniClowns Nederland prijst zich gelukkig dat een aantal bekende Nederlanders zich voor de organisatie willen inzetten. Dat zijn onder andere radio/tv-presentatoren Jack van Gelder en Myrna Goossen, zanger Thomas Berge, assistent-bondscoach Frank de Boer en KNVB-trainer Foppe de Haan. Zij zijn alleen inzetbaar voor onze grote, landelijke acties. Kijk voor meer informatie bij de Goodwill ambassadeurs.

Kan er een CliniClown komen naar mijn actie?
Helaas is het niet mogelijk om een CliniClown in te zetten bij acties. Hier zijn verschillende redenen voor:
- De CliniClowns zijn er echt alleen voor kinderen die beperkt zijn in hun kind-zijn door ziekte en/of handicap;
- De CliniClowns zijn geen theater en/of circusclowns. Het zijn professionele en speciaal opgeleide clowns met een medische en/of pedagogische achtergrond;
- De CliniClowns zijn niet te huur voor derden. Voor (eenmalige) clownsoptredens en/of het ‘opleuken’ van evenementen kun je beter terecht bij theaterbureaus en impresariaten.
Wanneer je besluit om eigen clowns in te huren ter opluistering van uw actie, hebben wij de volgende verzoeken:
- Wil je in alle communicatie duidelijk maken dat de betreffende clowns geen CliniClowns zijn;
- Wil je proberen te voorkomen dat de betreffende clown op persfoto’s wordt vastgelegd, anders ontstaat ten onrechte het idee dat er wel CliniClowns zijn ingezet.

Je kunt wel een van onze ambassadeurs uitnodigen tijdens je actie om bijvoorbeeld een symbolische cheque in ontvangst te nemen of het startschot van een sponsorloop te geven. Indien je graag een ambassadeur wilt aanvragen, doe je dit middels het aanmeldformulier.

Kunnen we onze symbolische cheque in een ziekenhuis overhandigen, al dan niet aan de CliniClowns?
Helaas is het niet mogelijk om afspraken te maken voor het overhandigen van je symbolische cheque in een ziekenhuis of aan de CliniClowns. Dit komt omdat CliniClowns Nederland te gast is in ziekenhuizen waar wij kinderen bezoeken. Wij willen geen misbruik maken van deze geboden gastvrijheid. Onze clowns nemen ook geen cheques in ontvangst. Zij concentreren zich volledig op de kinderen die zij bezoeken. Het bieden van afleiding en plezier aan kinderen is onze doelstelling en de reden waarom velen ons steunen. Dat vertrouwen willen we niet beschamen.
Je kunt wel een van onze ambassadeurs uitnodigen tijdens je actie om een symbolische cheque in ontvangst te nemen. Indien je graag een ambassadeur wilt aanvragen, doe je dit middels het aanmeldformulier.

Kunnen we onze cheque op jullie kantoor in Amersfoort overhandigen?
Helaas is het niet mogelijk om een afspraak te maken voor het overhandigen van een symbolische cheque bij ons op kantoor. Je kunt wel een van onze ambassadeurs uitnodigen tijdens je actie om een cheque in ontvangst te nemen. Indien je graag een ambassadeur wilt aanvragen, doe je dit middels het aanmeldformulier.

Wat gebeurt er met het door ons opgehaalde bedrag van onze actie?
Giften aan CliniClowns Nederland komen ten goede aan het werk van de CliniClowns in alle zorginstellingen waar de CliniClowns spelen en de projecten die CliniClowns uitvoert ten behoeve van kinderen met een ziekte en/of handicap. Het is helaas niet mogelijk om aan individuele instellingen dan wel projecten te schenken. In je communicatie kun je bijvoorbeeld wel zeggen: “De opbrengst van de actie komt ten goede van CliniClowns, die onder andere spelen in ziekenhuis X te Y.

Waar kan ik het ingezamelde geld storten?
Wij zouden het op prijs stellen als je het ingezamelde geld wilt storten op giro 6640 t.n.v. CliniClowns Nederland o.v.v. Acties en je verkregen vijf-cijferige actienummer. Je ontvangt automatisch een vijf-cijferige actiecode zodra je de actie officieel hebt aangemeld bij onze stichting middels het aanmeldformulier.

Heeft CliniClowns standaard cheques voor ons die we kunnen gebruiken bij de overhandiging?
Wij stellen het zeer op prijs als je zelf een cheque maakt. Ook kun je gebruik maken van ons standaard ontwerp. Klik hier om de cheque te downloaden.

Kunnen we CliniClowns vlaggen lenen?
Helaas is het niet mogelijk om CliniClowns vlaggen te lenen. Als alternatief kunt u diverse gratis promotiematerialen bestellen via onze webshop.

Is er ook een CliniClowns-lespakket? 
Informatie voor gebruik in de lessen is te bestellen via onze webshop 

Ontvang ik promotiemateriaal van CliniClowns?
Wij ondersteunen jouw actie graag met diverse informatie/ promotiematerialen. CliniClowns stelt een aantal artikelen gratis ter beschikking: onze posters, collectedozen en brochures. Wil je deze spullen ontvangen plaats dan je bestelling via onze webshop en wij stellen het zeer op prijs als je je initiatief bij ons kenbaar maakt via ons aanmeldformulier. In onze webshop kun je nog meer leuke promotiematerialen bestellen, denk bijvoorbeeld aan onze rode neuzen, CliniClowns T-shirts etc.

Contact?
Mail ons gerust via info@cliniclowns.nl of bel met Marit Kuyper via 0900-3030300 (€0,10 p/min). Wij helpen je graag verder en denken met veel plezier met je mee. Elke actie, helpt ons verder bij het realiseren van ons doel: zieke en gehandicapten kinderen even dat vrolijke moment van afleiding bieden. Alvast veel dank voor je inzet en enthousiasme! En vergeet vandaag niet te lachen!



Contact | info@cliniclowns.nl | Sitemap | Disclaimer | Veel gestelde vragen | Meer informatie over donateur worden | Giro 6640
Stichting CliniClowns Nederland - Postbus 1565, 3800 BN Amersfoort | KVK: 41212043 | Tel: 0900- 3030300 (€ 0,10 per minuut) | Fax: 033 - 469 90 50