Hoe de CliniClowns het vertrouwen winnen van Jimi-Jaey

Iedere keer als Jimi-Jaey naar de downpoli van het ziekenhuis van Alrijne in Leiderdorp moet, weet zijn moeder Anne Wil dat het een lange dag gaat worden. CliniClowns Nop en Stoet doen er alles aan om de spanning en angst bij hem weg te nemen. 

“Het bezoek aan de downpoli is altijd intensief”, vertelt Anne Wil. “We vertrekken vroeg in de ochtend en zijn pas laat weer thuis. Jimi-Jaey moet dan onder andere langs de kinderarts, KNO-arts, fysiotherapeut, logopedist en orthopedagoog. We gaan van de ene afspraak naar de andere.” 

Volgens Anne Wil moet haar zoon dan ook altijd even ontdooien als hij binnenkomt op de poli. “In het begin is hij in zichzelf gekeerd. Het is gewoon veel voor hem op zo’n dag.” 

Ontdooien 

Als Jimi-Jaey in de wachtkamer achter de spelcomputer zit, komen CliniClowns Nop en Stoet binnen. De twee zijn inmiddels vaste gezichten op de poli en brengen met hun aanwezigheid even wat ontspanning en plezier een dag die anders vooral uit onderzoeken en wachtkamers bestaat. 

Nop pakt haar mondharmonica. Op het moment dat ze begint te spelen, kijkt Jimi-Jaey meteen om. Zijn nieuwsgierigheid is gewekt. Moeder Anne Wil blikt terug op het moment: “Hij reageerde op de clowns en begon meer contact te maken. Langzaam zag ik hem ontdooien, heel mooi om te zien.” 

Spannend moment 

Aan het eind van de lange dag, als er al zoveel op hem afgekomen is, moet Jimi-Jaey nog langs bij de kinderarts. Hij ziet ertegenop. Anne Wil merkt het meteen: haar zoon staat om het hoekje, met zijn gezicht tegen de muur. Hij wil echt niet.  

Stoet loopt voorzichtig naar hem toe. “Zeg Jimi-Jaey, zou jij misschien een balletje de kamer in willen gooien voor mij?” vraagt ze zacht. Dat wil hij wel! En zo gebeurt het: spelenderwijs – met een stuiterend balletje als ingang – stapt hij tóch naar binnen. De spanning glijdt van hem af. Hij is gewoon weer even kind. 

Voor Anne Wil is het effect van de CliniClowns overduidelijk. “Ze doen het zo goed met de kinderen. Hun bezoek maakt het wachten korter en de sfeer vrolijker.” 

Ben je benieuwd naar de ontmoeting tussen Jimi-Jaey en de CliniClowns? Kijk a.s. zaterdag 31 mei om 17.00 uur naar de eerste aflevering van de nieuwe serie Achter de Rode Neus op RTL 4!

Kijktip: CliniClowns te zien in tv-serie